Raadsheer

S c h a a k v e r e n i g i n g
♗ De Raadsheer
A m s t e r d a m
Anno 1922

IMG 9487 257x300
Door: Harmen van der Ploeg

Harmenvanderploeg

Voor het paasschaak werd dit jaar de lijst met 64 gambieten van Wim van Vugt weer eens uit de kast getrokken. Uit deze lijst werd iedere ronde een gambiet geloot, dat door iedereen als verplichte opening moest worden gebruikt. Zo kan het dus gebeuren dat je opeens volkomen onvoorbereid terecht komt in het Tolush-Geller gambiet, of dat je zomaar een pion moet weggeven in het Lisitzin gambiet (1. Pf3 f5 2. e4). Hoewel je dan direct in een stelling terecht komt waar je niet zo goed weet wat je moet doen, is er een voordeel: je tegenstander weet het waarschijnlijk ook niet. Hoewel er af en toe wel werd gemopperd op de verplichte openingszetten, bleken een aantal gambieten in de praktijk best speelbaar. Kijk bijvoorbeeld niet vreemd op als je binnenkort het IJslands tegenover je krijgt op de club.

Winnaar van de grote chocoladepaashaas werd Ramon die 5½ punt scoorde uit 6 partijen, met Wim Postema maar een halfje erachter. Niet een hele verrassende winnaar, want Ramon is niet alleen de sterkste speler uit de interne, maar bleek de meeste gambieten ook nog eens te kennen.

Zie hier de foto's