Raadsheer

S c h a a k v e r e n i g i n g
♗ De Raadsheer
A m s t e r d a m
Anno 1922

Winnaar Olaf

Door: Wim Postema

De laatste ronde van de Rapidcompetitie telde slechts 14 deelnemers. De halve finales voetbal waren  voor vele schakers genoeg reden om even van ons edele spel af te zien.

Olaf had na twee ronden 100% gescoord en was dus huizenhoog favoriet voor de titel. Helaas kreeg hij op woensdag 1 mei enorme last van kiespijn, maar trad desondanks aan, gesterkt door de nodige pijnstillers.

Hij begon met een remise tegen Gerie Opgenhaffen. Tegelijkertijd had Wim het nodige geluk tegen Roel de Jong. In de tweede ronde ging Olaf onderuit tegen Wim, maar had hij het kampioenschap  nog volledig in eigen hand. Een remise in de laatste partij zou voldoende zijn én .... dat scoorde hij ook tegen Roel. Wim won de tweede plaats door Gerie, die nummer 3 werd, te verslaan.

Klik voor de volledige eindstand hier

De wedstrijdleiding was in de uitstekende handen van Harmen van der Ploeg, waarvoor dank