Raadsheer

S c h a a k v e r e n i g i n g
♗ De Raadsheer
A m s t e r d a m
Anno 1922

Door: Wim Postema

Helaas is het tweede team van De Raadsheer er niet in geslaagd om kampioen 2e klasse SGA te worden. We begonnen op donderdagavond bij VAS in de aula van het Cygnus Gymnasium. In deze grote zaal werden vier tafeltjes neergezet en op ieder tafeltje twee borden. Dat was allemaal erg krap; er was nauwelijks plaats voor consumptie of notatiebiljet. Na het startsein won Jacob(3) al snel een kwaliteit en even later de partij. Onze teamleider Peter(7) speelde een rustige partij. Alles werd via de e-lijn afgeruild en remise volgde.

Daarna werd het een tijdje rustig. Rinus(6) kreeg een ouderwets tweepaardenspel in de nahand op het bord. Op 6 ..., b5 (ipv 6...,Pa5) begon de tegenstander te twijfelen en Rinus kreeg een prachtige stelling. André(1) bood remise aan, maar daar ging zijn tegenstander niet op in. Hans(2) had intussen een twee voordelen opgebouwd. Ten eerste het loperpaar en ten tweede twee dubbelpionnen bij de tegenstander. Alexander(4) probeerde scherpte in de stelling te krijgen, maar dat lukt niet echt goed. Wim(5) kwam slecht uit de Franse opening, maar zijn tegenstander kreeg niet het grote voordeel wat er misschien wel inzat. Harmen(8) zag een pionnenaanval op zijn koningsstelling afkomen, maar het leek niet echt gevaarlijk. Om half elf kreeg Wim een remise-aanbod dat hij na overleg met de teamleider onmiddellijk accepteerde. Ook Harmen pakte de remise en de stand was 1½ - 2½. André probeerde nog een koningsvleugelaanval en mede daardoor nam zijn tegenstander toch maar remise. Tussenstand 2 - 3 met nog 3 partijen te gaan. Het voordeel van Hans sijpelde een beetje weg. Er ontstond een pionneneindspel met een tempo meer en er werden  aan beide kanten dames gehaald. De uitslag was onzeker. Alexander probeerde een koningsaanval maar kreeg een zo mogelijk gevaarlijke terug. Een moeilijke stelling maar met groot tijdsvoordeel voor onze speler. Rinus, die eerst een kwaliteit won maar dacht mat te kunnen geven door die terug te offeren, kwam van een koude kermis thuis. Uiteindelijk bleef hij in een dame-toren eindspel één pion achter. Gelukkig zaten er genoeg dreigingen in om remise overeen te komen. Hans speelde het dame-eindspel keurig af. Uiteindelijk kon hij nog een pion laten promoveren en daarmee gaf de tegenstander op. En ook Alexander won, want zijn tegenstander ging in de gecompliceerde stelling door zijn vlag heen. Eindstand 2½ - 5½.

ENPS 3 werd kampioen, want ook zij wonnen en bleven dus één punt voorstaan.

Wedstrijd en Eindstand

2019 05 09 VAS 9 Raadsheer 2 update

Alle uitslagen