Raadsheer

S c h a a k v e r e n i g i n g
♗ De Raadsheer
A m s t e r d a m
Anno 1922

Op woensdag 20 maart ontbraken veel bekende gezichten op de clubavond, want het derde speelde uit in Uithoorn. De Amstel 4 stond op het programma en op papier moest dat goed te doen zijn. We misten echter onze kopstukken Jop Dekker en Ton van Garderen. Al snel stonden Rob van Slooten (5) en Jaap Loos (6) een stuk voor en zij wonnen dan ook snel daarop. Ook Peter Voets (7) had niet veel problemen met zijn tegenstander. Gerie Opgenhaffen (1) stond aanvankelijk heel goed, maar uiteindelijk moest hij zelfs nog oppassen. Uiteindelijk zat er geen muziek meer in: remise. Dus 0,5-3,5. En toch was het nog hoogst onzeker, want de stellingen op de andere vier borden waren geen van allen in ons voordeel. Bij Anjo Vlug (3) leek het aanvankeijk goed te gaan, maar er kwam toch een potremise stelling op het bord en dat was dan ook de uitslag. Dus in ieder geval 1 mp. Arnold Smallegoor (2) was steeds meer in moeilijkheden gekomen. Met een kwal en een pion achter red je het niet. En ook Bert Bergshoeff (8) moest na lang taai verdedigen het hoofd in de schoot leggen; de ene pion achterstand gaf de doorslag. Bleef allen Douwe Jan Veltheer (4) over. Zoals we van hem kennen zat hij puffend en kreunend achter het bord, want hij kreeg een nare aanval over zich heen. Het zag er best somber uit, maar Douwe Jan bleef goed spelen en dwong uiteindelijk het winnende halfje af. Niet dat hij dat wist: toen het hem verteld werd was hij stom verbaasd.