ververst op 5-5-2012 12:58



Mustapha pakt de rapidtitel

Door: Harmen van der Ploeg
Foto's: Peter van Nijen

Mustapha Yahia

Mustapha heeft het rapidkampioenschap van De Raadsheer gewonnen. Na een spannende avond scoorde hij 7 punten - een halfje meer dan Olaf - en kan zijn naam voor de 2e keer in de beker gegraveerd worden.

De avond begon met Olaf als koploper met een half puntje meer dan Mustapha, die de 2e avond had gemist. De eerste partij van de avond was direct het onderlinge duel tussen deze twee kemphanen en dat eindigde in remise. Beiden wonnen ook hun volgende partij, dus Olaf ging met een halfje voorsprong de laatste ronde in. Daarin speelde hij tegen Eric, terwijl Mustapha tegen Hans speelde, die zelf ook nog een miniem kansje had op de titel. Mustapha won snel, maar Olaf kwam tegen Eric moeilijk te staan, en toen hij zijn dame weghaalde terwijl dat niet mocht, was het mat onafwendbaar. Mustapha sprong daardoor op het allerlaatste moment nog over Olaf heen.

Een eervolle vermelding is er verder nog voor Peter van Nijen, die als beste speler uit groep 2, met 6 punten gedeeld derde werd. De beste uit groep 3 was Vincent Visser, gedeeld 7e met 5 punten. Over 3 avonden verspreid waren er 4 spelers die op 1 avond alle 3 hun partijen wisten te winnen: Mustapha (1e avond), Eric, Gerie en Tony (allen de 3e avond).

Eindstand rapidcompetitie 2011-2012


NrNaamRatingTotaal15-2-201214-3-20122-5-2012
1Mustapha Yahia1927731,52,5
2Olaf Cliteur19736,52,52,51,5
3Peter van Nijen16126222
 Wim Postema18686222
 Eric Mol16326213
6Hans Radder18585,530,52
7Vincent Visser15445122
 Gerie Opgenhaffen18695113
9Joop Reiber17584,51,52,50,5
 Peter Voets15974,51,52,50,5
 Harmen v/d Ploeg17834,512,51
 Tony Slengard16614,501,53
13Gerben Houba13404220
 Simon Bouwhuis13434211
 Maarten van Loggem13454112
16Ton van Garderen17443,521,50
17André de Roo192231,51,5-
 Henk bij de Vaate202731,51,5-
 Marie Boomgaard14083-12
20Laurens Luyken14002,501,51
 Lex v/d Wal16952,511,5-
 Peter van de Beek14812,51,51-
 Frits van Gelder14982,51,51-
24Ramon Ramkisoen11551,501,5-
25Hein van de Kroon13531-1-
 Hans Bouw14001--1
27Henk Weeling11230,5-0,5-







 

Verslag 2e ronde

Door: Harmen van der Ploeg

Op de 2e avond van de rapidcompetitie heeft Olaf de koppositie gepakt. Door net als op de 1e avond 2˝ punt te pakken gaat hij met 5 punten aan de leiding. Van de twee koplopers na ronde 1, was Mustapha niet aanwezig, maar met de 1˝ punt die hij bij wijze van bye krijgt staat hij nog wel 2e. De andere koploper, Hans, hield in de eerste partij van de avond Olaf nog op remise maar verloor daarna van Peter van Nijen, die op fraaie wijze veel materiaal offerde voor een matnet. Daarna verloor Hans ook nog van Wim, dus de kansen voor hem lijken verkeken.

Kansen zijn er zeker nog wel voor de 5 spelers die op 4 punten staan. Opvallendste naam hierbij is die van groep-3 speler Gerben, maar ook Peter Voets en Joop verdienen een eervolle vermelding want zij behaalden met 2˝ punt de hoogste score van de dag. Een score die ook gehaald werd door Olaf en Harmen. De laatste 3 rondes zijn op 2 mei.

Stand na ronde 2, 14 maart 2012


NrNaamRatingTotaal15-2-201214-3-2012
1Olaf Cliteur197352,52,5
2Mustapha Yahia19274,531,5
3Joop Reiber175841,52,5
4Peter van Nijen1612422
5Wim Postema1868422
6Peter Voets159741,52,5
7Gerben Houba1340422
8Hans Radder18583,530,5
9Ton van Garderen17443,521,5
10Harmen v/d Ploeg17833,512,5
11Eric Mol1632321
12Henk bij de Vaate202731,51,5
13Simon Bouwhuis1343321
14André de Roo192231,51,5
15Vincent Visser1544312
16Lex v/d Wal16952,511,5
17Peter van de Beek14812,51,51
18Frits van Gelder14982,51,51
19Gerie Opgenhaffen1869211
20Maarten van Loggem1345211
21Tony Slengard16611,501,5
22Laurens Luyken14001,501,5
23Ramon Ramkisoen11551,501,5
24Marie Boomgaard14081-1
25Hein van de Kroon13531-1
26Henk Weeling11230,5-0,5

Stand na ronde 1, 15 februari 2012


NrNaamRatingPnt
1Mustapha Yahia19273
2Hans Radder18583
3Olaf Cliteur19732,5
4Peter van Nijen16122
5Gerben Houba13402
6Wim Postema18682
7Ton van Garderen17442
8Eric Mol16322
9Simon Bouwhuis13432
10Joop Reiber17581,5
11André de Roo19221,5
12Peter van de Beek14811,5
13Vincent Visser15441
14Harmen v/d Ploeg17831
15Lex v/d Wal16951
16Gerie Opgenhaffen18691
17Maarten van Loggem13451
18Tony Slengard16610
19Laurens Luyken14000
20Ramon Ramkisoen11550